Få vejledning inden dit køb og modtag tilbud.
Ring 30656804 eller send en mail
Mitsubishi Kazan 25 er den prisvindende topmodel fra Mitsubishi Heavy Industries, Italiensk design tilsat japansk kvalitet!.
Du skal købe Mitsubishi Kazan 25, hvis du ønsker en luft til luft varmepumpe som er lydløs, driftssikker og i prisvindende flot design.
Denne varmepumpe egner sig særdeles til privatboliger som supplerende varme, samt sommerhus hvor man kræver noget ekstra.
Fordele ved Mitsubishi MSZ Heavy Industries Kazan 25
SCOP-værdi: 5,2
Energiklasse A+++
Lavt lydniveau
Prisvindende design
Aircondition
Affugter
| Mærke | Mitsubishi Heavy Industries |
| Model | Kazan 25 |
| Udendørsenhed | SRC25ZSX-WA |
| Indendørsenhed | SRK25ZSX-W |
| Energiklasse A=(lavt forbrug) G=(Højt forbrug) Køling | A+++ |
| Energiforbrug/år, kWh ved køling | 85 |
| Kølekapacitet nominel | 2500 W |
| SEER | 10,3 |
| Type af klimaanlæg | Køling/Opvarmning |
| Køle/varme metode | Luft til luft |
| Varmekapacitet nominel | 3000 W |
| Energiklasse A=(lavt forbrug) G=(Højt forbrug) Varme | A+++ |
| Energiforbrug/år, kWh ved varme | 808 |
| Lydniveau inde-del | 19 - 25 - 33 - 39 dB (A) |
| Lydniveau ude-del (Silent mode) | 44 (35) dB (A) |
| Kølekapacitet min/max | 900~3800 W |
| Varmekapacitet min/max | 800~6000 W |
| SCOP | 5,2 |
| Affugtnings kapacitet pr. døgn | 36 L |
| Mål inde-del (b / h / d ) | 920 x 305 x 220 mm |
| Mål ude-del (b / h / d) | 871 x 640 x 290 mm |
| Vægt inde-del | 13 kg. |
| Vægt udedel | 43 kg. |
| Kølemiddel | R32 / 1200 gr. |
| El-tilslutning | 220 - 240 V / 50 Hz |
| Sikring | 10 Amp |
| Fjernbetjening | Ja |
| Timer | Ja |
| Varmetråd | Ja |
| WiFi | Nej |
| Strøm tilslutning | Ude delen |