Få vejledning inden dit køb og modtag tilbud.
Ring 30656804 eller send en mail
Mitsubishi Supreme 25 Arktisk råstyrke, driftssikker samt super lydløse varmepumpe.
Her får du en varmepumpe med markedets højeste energimærkning A+++ og en indedel i et elegant elegant minimalistisk design.
Du skal købe Mitsubishi MSZ-RW25, hvis du ønsker en luft til luft varmepumpe som er lydløs, driftssikker og i et flot elegant minimalistisk design.
Denne varmepumpe egner sig særdeles til privatboliger som supplerende varme, samt sommerhus hvor man kræver noget ekstra.
Fordele ved Mitsubishi MSZ-RW25
SCOP-værdi: 5,2
Energiklasse A+++
Stort set lydløs
Styring via WIFI (2,4 GHz)
Aircondition
Affugter
Plasma Quad plus luftrensning
3D I-SEE sensor
Drift ned til -35°c
| Mærke | Mitsubishi |
| Model | MSZ-RW25 |
| Udendørsenhed | MSZ-RW25VG-SC |
| Indendørsenhed | MUZ-RW25VGHZ-SC |
| Energiklasse A=(lavt forbrug) G=(Højt forbrug) Køling | A+++ |
| Energiforbrug/år, kWh ved køling | |
| Kølekapacitet nominel | 2500 W |
| SEER | 11,2 |
| Type af klimaanlæg | Køling/Opvarmning |
| Køle/varme metode | Luft til luft |
| Varmekapacitet nominel | 3200 W |
| Energiklasse A=(lavt forbrug) G=(Højt forbrug) Varme | A+++ |
| Luftrensning | Plasma Quad plus |
| Lydtryksniveau varmedrift | 19- 25- 30 - 36 - 41 dB(A) |
| Lydniveau ude-del | 49 dB (A) |
| Kølekapacitet min/max | 900~3500 W |
| Varmekapacitet min/max | 800~6300 W |
| SCOP | 5,2 |
| Affugtnings kapacitet pr. døgn | 36 L |
| Mål inde-del (b / h / d) | 998 x 305(+45) x 247 mm |
| Mål ude-del (b / h / d) | 800 x 714 x 285 mm |
| Vægt inde-del | 14,5 kg. |
| Vægt udedel | 39 kg. |
| Kølemiddel | R32 / 1,2gr. |
| El-tilslutning | 220 - 240 V / 50 Hz |
| Sikring | 10 Amp |
| Fjernbetjening | Ja |
| Timer | Ja |
| Kræver lovpligtig årligt eftersyn | Ja |
| WiFi | Ja |
| Strøm tilslutning | Ude delen |