Få vejledning inden dit køb og modtag tilbud.
Ring 30656804 eller send en mail
Mitsubishi MSZ LN25 HERO er den mest driftssikre og lydløse luft til luft varmepumpe Mitsubishi nogensinde har udviklet.
Her får du en varmepumpe med markedets højeste energimærkning A+++ og en indedel i et elegant minimalistisk design i højglans i 4 forskellige farver.
Du skal købe Mitsubishi MSZ LN25, hvis du ønsker en luft til luft varmepumpe som er lydløs, driftssikker og i et flot design.
Denne varmepumpe egner sig særdeles til privatboliger som supplerende varme, samt sommerhus hvor man kræver noget ekstra.
Kan købes med og uden montage.
Standard farve: hvid.
Der er tillæg for farverne: Perle hvid, Piano sort, Rubin rød
| Mærke | Mitsubishi |
| Model | MSZ-LN25 Hero |
| Udendørsenhed | MUZ-LN25VGHZ |
| Indendørsenhed | MSZ-LN25VG |
| Energiklasse A=(lavt forbrug) G=(Højt forbrug) Køling | A+++ |
| Energiforbrug/år, kWh ved køling | 83 |
| Kølekapacitet nominel | 2500 W |
| SEER | 10,5 |
| Type af klimaanlæg | Køling/Opvarmning |
| Køle/varme metode | Luft til luft |
| Varmekapacitet nominel | 3200 W |
| Energiklasse A=(lavt forbrug) G=(Højt forbrug) Varme | A+++ |
| Energiforbrug/år, kWh ved varme | 849 |
| Lydniveau inde-del | 19 - 24 - 29 - 36 - 45 dB (A) |
| Lydniveau ude-del | 49 dB (A) |
| Kølekapacitet min/max | 800~3500 W |
| Varmekapacitet min/max | 1000~6300 W |
| SCOP | 5,2 |
| Affugtnings kapacitet pr. døgn | 2,4 L |
| Mål inde-del (b / h / (I-See sensor) / ) | 890 x 307(+34) x 233 mm |
| Mål ude-del (b / h / d) | 800 x 550 x 285 mm |
| Vægt inde-del | 15,5 kg. |
| Vægt udedel | 35 kg. |
| Kølemiddel | R32 / 1000 gr. |
| El-tilslutning | 220 - 240 V / 50 Hz |
| Sikring | 10 Amp |
| Fjernbetjening | Ja |
| Timer | Ja |
| Varmetråd | Ja |
| WiFi | Ja |
| Strøm tilslutning | Ude delen |