Få vejledning inden dit køb og modtag tilbud.
Ring 30656804 eller send en mail
Mitsubishi Heavy Industries Standard Plus 25.
elegant italiensk design.
Perfekt til både køl og varme af mindre rum.
Her får du en varmepumpe med en energimærkning A++/A++ med en mindre og lydsvag inder del i et enkelt design.
Ønsker du en luft til luft varmepumpe, der er perfekt til at køle og varme i de mindre rum, såsom soveværelset eller børneværelset, så er Mitsubishi Heavy Standard Plus et rigtigt godt valg.
Denne varmepumpe egner sig særdeles godt til at køle på de varme sommernætter, og med indbygget Wi-Fi styres varmepumpen nem med en M-Smart Air App.
Fordele ved Mitsubishi Heavy Standart Plus 25
SCOP-værdi: 4,7
Energiklasse A++/A++ (Varme/Køl)
Stort set lydløs
Styring via WIFI (2,4 GHz)
Aircondition
Affugter
Drift ned til -15°c
| Mærke | Mitsubishi Heavy Industries |
| Model | Standard Plus 25 |
| Udendørsenhed | SRC25ZTL-W |
| Indendørsenhed | SRC25ZTL-W |
| Energiklasse A=(lavt forbrug) G=(Højt forbrug) Køling | A++ |
| Energiforbrug/år, kWh ved køling | |
| Kølekapacitet nominel | 2500 W |
| SEER | 6,9 |
| Type af klimaanlæg | Køling/Opvarmning |
| Køle/varme metode | Luft til luft |
| Varmekapacitet nominel | 3000 W |
| Energiklasse A=(lavt forbrug) G=(Højt forbrug) Varme | A++ |
| Lydniveau ude-del | 42 dB (A) |
| Lydtryksniveau varmedrift | 22-41 dB(A) |
| Lydtryksniveau køledrift | 22-41 dB(A) |
| Kølekapacitet min/max | 800~3200 W |
| Varmekapacitet min/max | 1000~4800 W |
| SCOP | 4,7 |
| Affugtnings kapacitet pr. døgn | Ikke oplyst |
| Mål inde-del (b / h / d) | 798 x 294 x 210 mm |
| Mål ude-del (b / h / d) | 645(+57) x 540 x 275 mm |
| Vægt inde-del | 9 kg. |
| Vægt udedel | 24 kg. |
| Kølemiddel | R32 / 590gr. |
| El-tilslutning | 220 - 240 V / 50 Hz |
| Sikring | 10 Amp |
| Fjernbetjening | Ja |
| Timer | Ja |
| Sommerhus funktion | Ja |
| WiFi | 10º |
| Kræver lovpligtig årligt eftersyn | Nej |