Få vejledning inden dit køb og modtag tilbud.
Ring 30656804 eller send en mail
Testet og godkendt i energi klasse A+++
Energifaktor Scop 5,2
Drift ned til -35 grader celsius
Varme:
Mitsubishi LN35 Hero kan indstilles i interval fra 10 til 31 grader.
Ved indendørstemperaturen 16 grader er du over dugpunktet.
Du undgår herved fugt i din bolig.
Aircondition:
Du bestemmer selv hvilken temperatur du ønsker om
sommeren på din arbejdsplads eller i privatboligen / sommerhuset.
Affugtning:
Kan sættes til at affugte 48 liter i døgnet
Blæsefunktion:
Få varmen fra brændeovnen rigtig fordelt.
Aktiver fjernbetjeningen til blæsefunktion, og du fornemmer straks en behagelig fordeling af brændeovnens kompakte varme.
Filter:
Få renset luften. med Mitsubishi LN35 Hero får du mere end varme og behagelig aircondition på din arbejdsplads, sommerhus eller privatbolig.
Filteret er med til at gøre indeklimaet perfekt, da det fanger støv,
røg og andre partikler i luften.
WiFi:
Mitsubishi LN35 Hero benytter MELCloud.
kræver (2,4 GHz)
Standard farve: hvid.
Der er tillæg for farverne: Perle hvid, Piano sort, Rubin rød
| Mærke | Mitsubishi |
| Model | MSZ-LN35 Hero |
| Udendørsenhed | MUZ-LN35VGHZ |
| Indendørsenhed | MSZ-LN35VG |
| Energiklasse A=(lavt forbrug) G=(Højt forbrug) Køling | A+++ |
| Energiforbrug/år, kWh ved køling | |
| Kølekapacitet nominel | 3500 W |
| SEER | 9,4 |
| Type af klimaanlæg | Køling/Opvarmning |
| Køle/varme metode | Luft til luft |
| Varmekapacitet nominel | 4000 W |
| Energiklasse A=(lavt forbrug) G=(Højt forbrug) Varme | A+++ |
| Energiforbrug/år, kWh ved varme | |
| Lydniveau inde-del | 19 - 24 - 29 - 36 - 45 dB (A) |
| Lydniveau ude-del | 50 dB (A) |
| Kølekapacitet min/max | 800~4000 W |
| Varmekapacitet min/max | 1000~6600 W |
| SCOP | 5,1 |
| Affugtnings kapacitet pr. døgn | 12 L |
| Mål inde-del (b / h / (I-See sensor) / ) | 890 x 307(+34) x 233 mm |
| Mål ude-del (b / h / d) | 800 x 550 x 285 mm |
| Vægt inde-del | 15,5 kg. |
| Vægt udedel | 35 kg. |
| Kølemiddel | R32 / 1000 gr. |
| El-tilslutning | 220 - 240 V / 50 Hz |
| Sikring | 13 Amp |
| Fjernbetjening | Ja |
| Timer | Ja |
| Varmetråd | Ja |
| WiFi | Ja |
| Strøm tilslutning | Ude delen |