Få vejledning inden dit køb og modtag tilbud.
Ring 30656804 eller send en mail
Panasonic Flagskib 2022 model HZ25XKE driftssikker samt super lydløse varmepumpe.
Her får du en varmepumpe med markedets højeste energimærkning A+++ og en indedel i et elegant klassisk design.
Du skal købe Panasonic HZ25XKE, hvis du ønsker en luft til luft varmepumpe som er lydløs, driftssikker og i et flot elegant klassisk design.
Denne varmepumpe egner sig særdeles til privatboliger som supplerende varme, samt sommerhus hvor man kræver noget ekstra.
| Mærke | Panasonic |
| Model | HZ25XKE |
| Udendørsenhed | CU-HZ25XKE |
| Indendørsenhed | CU-HZ25XKE |
| Energiklasse A=(lavt forbrug) G=(Højt forbrug) Køling | A+++ |
| Energiforbrug/år, kWh ved køling | |
| Kølekapacitet nominel | 2500 W |
| SEER | 8,7 |
| Type af klimaanlæg | Køling/Opvarmning |
| Køle/varme metode | Luft til luft |
| Varmekapacitet nominel | 3200 W |
| Energiklasse A=(lavt forbrug) G=(Højt forbrug) Varme | A+++ |
| Nanoe X genEnergiforbrug/år, kWh ved varme | Mark 2 |
| Lydniveau ude-del | 44 dB (A) |
| Lydtryksniveau varmedrift | 45 / 24 / 18 dB (A) |
| Lydtryksniveau køledrift | 44 / 25 / 20 dB (A) |
| Kølekapacitet min/max | 850~3000 W |
| Varmekapacitet min/max | 850~7500 W |
| SCOP | 5,3 |
| Affugtnings kapacitet pr. døgn | 36 L |
| Mål inde-del (b / h / d) | 870 x 295 x 229 mm |
| Mål ude-del (b / h / d) | 824 x 622 x 299 mm |
| Vægt inde-del | 11 kg. |
| Vægt udedel | 34 kg. |
| Kølemiddel | R32 / 1060gr. |
| El-tilslutning | 220 - 240 V / 50 Hz |
| Sikring | 13 Amp |
| Fjernbetjening | Ja |
| Timer | Ja |
| Sommerhus funktion | 8º - 15º |
| WiFi | Ja |
| Kræver lovpligtig årligt eftersyn | Ja |